Klára Kučerová

Klára Kučerová, autorka článku

Výcvik psa v pohodlí domova

Psa beru jako parťáka a výcvik se snažím upravit tak, abych psa trestala při výcviku co nejméně. Soustřeďuji se na jeho pozitivní vlastnosti a udržuji si, aby se mnou komunikoval. Díky tomu, jsem schopna v psovi podpořit jeho touhu požadovaný úkol splnit. Tento způsob výcviku podporuje výuku nejen psů, ale i lidí, přičemž mi výcvikem prošlo a prochází barevná škála plemen – od společenských až po velká pracovní. Ať už řešíme základní poslušnost, strach, agresi nebo aportování, vždy najdeme způsob, jak vše vyřešit.

Má cesta ke psům a jejich výcviku vedla přes Spojené státy americké, kam jsem odešla po ročním studiu na České zemědělské univerzitě v Praze, na níž jsem studovala obor Kynologie. Více mě však bavilo sbírat praktické zkušenosti při výcviku psů pro speciální jednotky, vyhledávání drog, lidí, pro ochranu osob, čemuž jsem se v USA intenzivně věnovala. Zde jsem také získala certifikát, prokazující mou kvalifikaci.

Po příjezdu do české republiky jsem navázala spolupráci s místím útulkem. S obětavými zaměstnanci, na kterých stojí základy, se snažíme vytvořit nový systém výchovy psů v útulku, kteří potřebují rychlé zregenerování jak fyzické, tak psychické a urychlit jejich návrat do nových domovů, který musí být efektivní. Momentálně se zabývám studiem speciální pedagogiky a dále se zaměřuji na práci s dětmi se speciálními potřebami. Otevřením ŠKOLY VÝCVIKU V RÁJEČKU nabízím nový způsob výcviku lidem, kteří chtějí více než řadový výcvik a chtějí opravdu vyřešit daný problém nebo jen dosáhnout ovladatelnosti psa zajímavým a nenásilným způsobem.

Příhlašte se do výcviku autorky:

Facebook stránka

Škola výcviku Ráječek

5/5 - (1 vote)

Vaše komentáře a hodnocení

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *